Yükleniyor...

Ücretsiz E-Ticaret Nasıl Kurulur?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa BLOG Blog Ücretsiz E-Ticaret Nasıl Kurulur?
01 Mayıs 2020, 20:09 0 Yorum 908 Okuma

Ücretsiz E-Ticaret Nasıl Kurulur?

İşinizi E-Ticaret’e Taşıyın hem daha geniş kitleye ulaşın hemde daha çok kazanın tabi bunun için bir Web sitenizin olması gerekiyor  Bu sayede bulunduğunuz bölgenin dışına hatta yurtiçi ve yurtdışındaki kişilere kolayca ulaşabilir ürünleriniz ve hizmetlerinizin satışını yapabilirsiniz. İşinizi Hosting ve Domain maliyetleri haricinde ilave bir üceret ödemeden nasıl yapacağınızdan bahsedeceğim

İnternet’de dolaşan birbirinden çeşit ücretsiz E-Ticaret veren yerli ve yabancı şirketler mevcut fakat E-Ticaret hizmetini profesyonellerden almak her zaman avantajlıdır. Canlı destek alabilir ve tüm sorunlarınızı sadece destek talebi oluşturarak çözebilirsiniz. Bu nedenle profesyonellerde çalışmanızı tavsiye ediyoruz peki gelelim şimdi ücretsiz E-ticaret’e bu e ticaret yazılımlarını sağlayanlardan en popüler olan “OpenCart” PHP Tabanlı açık kaynak sağlayan tam bir E-Ticaret Yazılımıdır.

OpenCart Piyasanın en iddialı E-Ticaret Yazılımlarından birisidir. Öyle ki bir çok büyük işletmeler dahi bu yazılımı kullanmakta birkaç adımda kolayca bu siteye sahip olabilirsiniz.

Biraz içeriğine bakacak olursak size özelliklerini sıralamak isterim

 • Yönetici Kontrol Paneli
 • Kullanıcı yönetimi
 • Çoklu Mağaza
 • Ürün Seçenekleri ve Ürün özellikler
 • Sınırsız Kategori Oluşturma
 • Sınırsız Ürün Ekleme
 • Çoklu Para Birimi
 • Çoklu Dil Seçeneği
 • Kargo Takip ve Çoklu Kargo
 • Fatura&İrsaliye Yazıdırma
 • Satış Raporları
 • Çoklu Ödeme Yöntemleri
 • XML Entegrasyonu
 • Vergilendirme Ayarları
 • İndirilebilir Ürün Ekleme
 • SEO Arama Motoru Optimizasyonu
 • Responsive Mobil Uyumlu

Kısaca bu maddeler gibi ve daha fazlasını içerdiği bir E-Ticaret Yazılımı olan OpenCart müşterilerinizin kolayca alışveriş yapabilecekleri tam profesyonel bir Yazılımdır. Peki nasıl bu siteye sahip olabilirim diyorsanız öncelikle Bir Alan adınızın ve Hostinginizin Olması Zorunludur.

Hosting & Domain

E-Ticaret sitenizi kuracağınız sitenizin adını belirlemeniz gerekmektedir.. Örn: www. mustafaticaret .com gibi bir alan adı almanız gerekmektedir. Tabi bu ismin kısa ve akılda kalıcı olması sizin için çok büyük avantaj sağlar kısa ve akılda kalıcı isim oluşturmaya dikkat etmelisiniz. Bu sizi ilerki zamanda büyük bir marka yapmanın ön aşamasıdır.

Birde Hosting yani web alanı barındırma alanı gibi web sitenizi kuracağınız ürün ve hizmetlerinizi yükleyebileceğiniz bir depo alanına ihtiyacınız var hosting alırken Linux Tabanlı cPanel olmasına ve MySQL Destekli olmasına dikkat etmelisiniz. Zaten Hosting ve Domain Alacağınız zaman bu hizmeti almadan önce hosting sağlayıcınıza e ticaret kuracağınızı Opencart Yazılımıkullanacağınızı belirmenizde fayda var

Yazılım İndirme ve Kurulum

Opencart İndirme

OpenCart ‘ın kendi resmi web sitesinden Türkçe destek sitelerinden indirebilirsiniz. Yazılımı indirdikten sonra web hosting alanınıza FTP aracılığı ile kurulum dosyalarını yüklemeniz gerekmektedir.

OpenCart Kurulum

OpenCart E-Ticaret Yazılımı Kurulumunda ilk yükleme işlemi ni FTP ye atarak tamamlanması gerekmektedir. İndirdiğiniz Opencart Yazılımını FTP Klasöründe Anadizin’e Sürükleyip Bırakmanız Gerekir. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra siteadresiniz.com/install/ adresini kendi alan adınıza göre düzenleyerek tarayıcınız aracılığı ile kurulum ekranına ulaşabilirsiniz.

OpenCart kullanım sözleşmesini onaylayacağınız ekran ile karşılaşıyorsunuz. Ardından Devam Et butonuna tıkladığınızda ikinci ekranda OpenCart için gerekli yapılandırmayı yapmanız klasör izinleri ve sizin bu düzenlemeleri tamamlayıp tamamlamadığınızı gösteren listeye ulaşmış olacaksınız. Listede yer alan satırların karşısında bulunan durum alanında yeşil ikon veya yazılabilir ibaresi bulunuyorsa artık ayarlar ekranına geçebiliriz demektir.

Ayarlar ekranına geldiğimizde üst kısımda OpenCart için oluşturduğunuz database bilgilerini kullanıcı adı, şifre ve veritabanı adı şeklinde giriyorsunuz Alt kısımda ise, yönetici kullanıcısını oluşturmak için gerekli kullanıcı adı şifre ve mail alanlarını doldurduktan sonra kurulumu tamamlayarak Devam Et butonuna tıkladığınızda açılacak olan ekranda sizi Yönetim Paneli ve Anasayfa’ya yönlendiren iki seçenek ile karşılaşacaksınız. Artık e-ticaret sitemiz kuruldu ve yayın hayatına başladı.

Yönetim panelindeki tüm ayarları yaptıktan sonra satışa hazırsınız demekdir. Bol şanslar

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum