Yükleniyor...

Squoosh.app Nedir?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa BLOG Blog Squoosh.app Nedir?
21 Mayıs 2020, 01:18 0 Yorum 786 Okuma

Squoosh.app Nedir?


Günümüzde özellikle Web tasarım ile uğraşan kişiler için bulunmaz bir nimet aslında Google'ın geliştirdiği Squoosh.app Büyük boyutlu görselleri sıkıştırma ve resim formatlarını değiştirmeye yarayan Squoosh.app tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışmaktadır.
görselleri sıkıştıran bir çok siteler Squoosh.app sayesinde tarih oluyor. çünkü Google Squoosh ile çok büyük boyutlu resimleri de saniyeler içersinde hem sıkıştırıyor hemde format değiştirebiliyorsunuz.


JPG, MozJPEG, WebP ve PNG gibi bir çok farklı formatı da destekleyecek olan Squoosh.app ayrıca açık kaynak kodlarını da vermektedir. GitHup sayfasında da gönrüntüleyebilirsiniz. ve özellikle . JPEG2000, TIFF, BMP, PDF, GIF gibi formatlarını Firefox Mozilla'da desteklendiğini Ggoogle Chrome'da desteklenmeyeceğini de belirtmekte eğer tüm formatlardan yararlanmak istiyorsanız Firefox ile kullanılması tavsiye edilmektedir.


Gelelim Wordpress konusuna bilindiği üzre Wordpress'de fazla görsel yüklendiği taktirde göresleleri sıkıştırmak için eklentiler kullanmkatayız ve çoğusu ücreli ayrıca bu eklentileri kullanıldığı zaman bir çok eklendi web sitenizin ana dizininde orjinal görselleri tutarak web alanınızın büyük kısmını kaplamakta bu nedenle görselleri Squoosh.app ile sıkıştırıp wordpress sitenize bu şekilde yüklerseniz hem web sayfanız hızlanacak hemde web alanınızada çok fazla yer kaplamayacaktır. buda wordpress web sitenizin hızlanmasında çok büyük rol oynayacaktır.


eğer wordpress'de özellikle WooCommerce kullanıyorsanız yani wordpress bir web sitesinde E-Ticaret yapıyorsanız bu Squoosh.app'i mutlaka kullanmalısınız. Aşağıda ki linkten Squoosh.app'e ulaşabilirsiniz.

SİTEYE GİT

Okuyucu Yorumları

0 Yorum