Yükleniyor...

E-Mail Marketing Nedir?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa BLOG Blog E-Mail Marketing Nedir?
09 Mayıs 2020, 22:21 0 Yorum 844 Okuma

E-Mail Marketing Nedir?

Günlük hayatınızda farklı markalardan farklı indirim, bilgilendirme ve tanıtım gibi mailler alıyoruz. Kimi gelen kutusuna düşüyor kimisi ise spam klutusuna firmaların hedef kitleye ulaşmak için  yaptığı tanıtım bilgilendirme, kutlama gibi mesajlarında elektronik posta yöntemini kullanmasına E-Mail Marketing denir. E-Mail Marketing’in amacı Ticari E Maillerin kalitesini artırmasıdır. Örn: Bültenler, Faturalar, Sipariş formları vb. gibi yasal ve kalite standartlarınızı oluşturuyor Mail Sunucuları gereksinimlerine göre güncellenir.

E-Mail’ler kalite standartlarına göre bir sertifikasyonun parçası olarak oluşturulur. Ve Sertifikalı gönderenler Spam Kalasörüne düşmezler. ve Buna karşılık, sertifikalı gönderenler bir dizi avantaj elde eder.

E-Mail Pazarlama, çağımızın teknolojilerine uygun olarak reklam ve tanıtım yapmayı sağlayan, hedef kitleyle etkileşimi en yüksek olan dijital pazarlama yöntemlerinden biridir. Gün boyu mailleri tek tek yazarak uğraşmak yerine, sağlam bir yol haritası üzerinden uygun maliyetle maksimum getiriyi elde edebilirsiniz.

E-Mail Pazarlama Nasıl Yapılır?

E-Mail Pazarlama’nın en büyük sorunlardan biride kullanıcılara e-postayı açtırarak içeriğin okunmasını sağlamak.

Firmaların gönderdikleri e-mailleri daha fazla kişiye ulaştırabilmeleri için çeşitli yöntemler kullanarak e-mail açılma oranlarını yükseltmesi gerekiyor. Peki, etkili E-Mail marketing nasıl yapılır?

Doğru Konu: Mailin konu alanından, giriş cümlesine; içeriğindeki mesajın üslubundan, mesajda kullanılan görsellere kadar her şey kusursuz planlanmalıdır. Aynı zamanda günümüzde Hareketli Resimler, videolar ve butonların eklendiği mailler, dönüşüm oranlarını Yükseltmektedir.

Firma İsmiyle Gönderim: E-mail gönderirken, gönderen kişi kısmında marka isminin yazması, marka bilinirliğinden dolayı kullanıcıya sizi hatırlatır; ancak kişi adıyla e-posta yolladığınızda kullanıcılar o kişileri tanımadıkları takdirde e-postayı spam olarak düşünebilir. Gönderen kişi kısmında markanızın ismini kullanmayı unutmayın.

Etkili Başlık: Kullanıcılar ilk olarak e-postanın başlığını görecekleri için güçlü ve ilgi çekici bir başlık seçilmelidir. Seçtiğiniz kelimeler, kullanıcının gelen kutusundaki yoğunlukta kendini fark ettirerek, öne çıkabilmeli. Bunun yanı sıra e-posta başlığında rakamlara yer verilmesi, göz tarafından daha kolay seçilecektir.

Kişiselleştirin: Tüketicilerin çoğu, kişisel bilgilerini markalarla paylaşıyor. Her ne kadar bu bilgilerin güvenilirliği tartışılsa da, İngiltere’deki kullanıcılar %28’i daha iyi hedeflenmiş teklifler alabilmek için gerçek isimlerini markalarla paylaştıklarını belirtiyor. Kişisel içeriklerin önem kazandığı bu zamanda kullanıcıların sosyal mecralardaki üyelikleri, yaptıkları aramalar, sepete attığı ve satın aldığı ürünler değerlendirilerek daha kişisel e-posta bültenleri hazırlanabilir.

Mobil Uyumluluk: Araştırmalara göre, e-postaların mobil cihazlar üzerinden okunma oranı, gün geçtikçe artıyor. Mobilde açılmayan e-postalar da kullanıcılar tarafından silindiği için e-postalar, mobile uygun şablonda hazırlanmalı.

Satış Odaklı Olmayın: E-postalarında sürekli “satın al”, “kampanya” ve “indirim” gibi sloganları gören kullanıcılar, bir süre sonra sıkılmaya ve maillerinizi fark etmemeye başlayacak. Bu yüzden, değer katabilecek how-to rehberleri, ürünler hakkında bilgiler, ürünlerin kullanım alanları gibi çeşitli bilgilendirici paylaşımlar içeriğinize dahil etmelisiniz.

Çeşitlilik ve öneri isterseniz en basit haliyle e-posta kutunuza girip, beğendiğiniz ve gerçekten okuduğunuz e-bültenleri incelemeyerek kendi iş modelinize uyarlayabilirsiniz. Eğer buradaki örnekler size yetersiz geldiyse, bu işi yapan şirketleri araştırarak e-posta listelerine abone olup, bu bültenleri inceleyebilirsiniz.

E-mail Doğrulama

E-Mail Şablon Tasarımı

E-Mail Formları

E-Mail Serifikasyon

E-Bültenini Hazırla

E-Mailinizin gönderim türüne göre Kampanya,Bilgilendirme, V.b. Mailleriniz için şablonlarınızı  sizin hazırlıyoruz.

Toplu Mail Gönder

Sizin için hazırladığımız E-Mail Şablonlarını Kullanarak Müşterilerinize Toplu Mail Gönderebilirsiniz.

Göndirmlerini Raporla

Gönderdiğiniz E-Maillerin kim, ne zaman, hangi cihazdan açmış ve nereye tıklamış rahatlıkla görebilir, email marketing kampanyanızın verimliliğini ölçümlendirirsiniz.

Dilerseniz herşeyi bize bırakabilirsiniz. Biz sizin için E-Bültenlerinizi oluşturalım ve gönderelim siz sadece raporlarınızı inceleyin.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum